ZzKW Zestawienie zmian w skonsolidowanym kapitale własnym

ZzKW Zestawienie zmian w skonsolidowanym kapitale własnym

0.0(0)
1827
Wersja: 06.10.2015

Do czego stosuje się ZzKW

Jednym z elementów skonsolidowanego sprawozdania finansowego sporządzanego przez jednostkę dominującą, mającą siedzibę lub miejsce sprawowania zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest zestawienie zmian w kapitale (funduszu) własnym. Poza tym skonsolidowane sprawozdanie finansowe składa się z: 

  • skonsolidowanego bilansu; 
  • skonsolidowanego rachunku zysków i strat; 
  • skonsolidowanego rachunku przepływów pieniężnych; 
  • informacji dodatkowej, obejmującej wprowadzenie do skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz dodatkowe informacje i objaśnienia. 

Zestawienie zmian w skonsolidowanym kapitale własnym obejmuje informacje o zmianach poszczególnych składników skonsolidowanego kapitału (funduszu) własnego za bieżący i poprzedni rok obrotowy.

Zestawienie zmian w skonsolidowanym kapitale własnym sporządza się:

  • na podstawie skonsolidowanego bilansu, zestawień zmian w kapitałach własnych oraz dodatkowych objaśnień i informacji lub
  • poprzez sumowanie odpowiednich pozycji zestawień zmian w kapitale własnym jednostek objętych metodą konsolidacji pełnej oraz dokonanie korekt konsolidacyjnych; korekty te dotyczą w szczególności: 

     - wyłączenia kapitałów wniesionych i wypracowanych w spółkach zależnych do dnia objęcia w nich kontroli, 

     - zbycia i nabycia udziałów przez jednostki objęte konsolidacją, 

     - emisji udziałów i ich objęcia przez jednostki objęte konsolidacją, 

     - umorzenia udziałów przez jednostki objęte konsolidacją, lub 

  • poprzez zaliczenie do poszczególnych pozycji zestawienia zmian w kapitałach własnych jednostki dominującej należnej jej części kapitałów własnych i ich zmian w obejmowanych metodą konsolidacji pełnej jednostkach zależnych w okresie od dnia objęcia kontroli do dnia utraty kontroli.

Podstawa prawna

par. 17 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 września 2009 r. w sprawie szczegółowych zasad sporządzania przez jednostki inne niż banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup kapitałowych (Dz.U. Nr 169, poz. 1327)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.