ZPP-1 Zaświadczenie o wysokości dochodu (przychodu) przekazanego przez podmiot prowadzący rachunek zbiorczy oraz o wysokości pobranego podatku

Druk ZPP-1 Zaświadczenie o wysokości dochodu (przychodu) przekazanego przez podmiot prowadzący rachunek zbiorczy oraz o wysokości pobranego podatku

0(0)
1756
Wersja: 09.02.2012
Obowiązuje od 09.02.2012

Do czego stosuje się ZPP-1

Deklarację ZPP-1 sporządza podmiot prowadzący rachunek zbiorczy. Zaświadczenie o wysokości dochodu (przychodu) przekazanego przez podmiot prowadzący rachunek zbiorczy oraz o wysokości pobranego podatku otrzymuje osoba uprawniona z papierów wartościowych zapisanych na rachunku zbiorczym.

Pozycje 15-20 i 24-26 dotyczą wyłącznie osób fizycznych.

W pozycji 21 należy podać numer służący identyfikacji dla celów podatkowych, a w przypadku jego braku - numer służący identyfikacji osoby fizycznej dla celów ubezpieczeń społecznych,uzyskany w państwie, w którym uprawniony ma siedzibę lub miejsze zamieszkania.

Pozycje 24-26 wypełnia się wówczas, gdy brak jest w pozycji 21 numeru identyfikacyjnego uprawnionego.

W tabeli, w kolumnie rodzaj dochodu (przychodu) należy podać, czego dotyczy każda pozycja, oznaczając odpowiednim skrótem.

W kolumnie Wysokość dochodu (przychodu) przekazanego posiadaczowi rachunku należy podać kwotę dochodu (przychodu) przypadającą na uprawnionego przed potrąceniem podatku dochodowego.

W kolumnie Wysokość pobranego podatku należy podać kwotę pobranego podatku przypadającą proporcjonalnie na dochód (przychód) uprawnionego.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 9 lutego 2012 r. w sprawie określenia wzoru zaświadczenia o wysokości dochodu (przychodu) przekazanego przez podmiot prowadzący rachunek zbiorczy oraz o wysokości pobranego podatku (Dz.U. 2012 poz. 185).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.