ZPIR
ZPIR (archiwalny) Zaświadczenie potwierdzające inne niż recykling procesy odzysku
Do czego stosuje się ZPIR
Zaświadczenie potwierdzające inne niż recykling procesy odzysku przeznaczony jest dla:
-
prowadzącego zakład przetwarzania przekazującego dopłaty do recyklingu;
-
Głównego Inspektora Ochrony Środowiska;
-
prowadzącego działalności w zakresie recyklingu.
Na formularzu należy podać dane:
- prowadzącego działalność w zakresie recyklingu (numer rejestrowy, o którym mowa w art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.). Do czasu utworzenia rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, należy podać numer rejestrowy zgodnie z przepisem art. 235 ust. 3 tej ustawy; nazwę firmy i adres; NIP; REGON);
- dane prowadzącego zakład przetwarzania (numer rejestrowy, o którym mowa w art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.). Do czasu utworzenia rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, należy podać numer rejestrowy zgodnie z przepisem art. 235 ust. 3 tej ustawy; nazwę firmy i adres; NIP; REGON);
- kod i nazwę rodzaju odpadów powstałych ze zużytego sprzętu przyjmowanych do recyklingu, ich masa oraz oznaczenie procesu recyklingu, wraz z podaniem jego typu (Należy podać odpowiedni symbol procesu recyklingu zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Dla każdego procesu recyklingu należy podać symbol w osobnym wierszu, obok masy odpadów przyjmowanych do recyklingu.)
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 stycznia 2015 r. w sprawie wzoru zaświadczenia potwierdzającego recykling oraz wzoru zaświadczenia potwierdzającego inne niż recykling procesy odzysku (Dz.U. 2015 poz. 112).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
ZPIR
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.