WoWAS Wniosek o wyłączenie akt ze sprawy

WoWAS Wniosek o wyłączenie akt ze sprawy

0.0(0)
1204
Wersja: 30.12.2013

Do czego stosuje się WoWAS

Zasada jawności postępowania oraz czynnego udziału stron w toczącym się postępowaniu pozwalają na wgląd uczestników postępowania w akta toczącej się sprawy oraz dokonywanie odpisów, notatek i  kopii  z akt sprawy. Jawność w większość postępować pozwala również na wgląd w akta sprawy przez inne osoby posiadające interes prawny w informacjach zawartych w aktach sprawy. Podmioty te mogą również żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów.

Jawność postępowania może zostać ograniczona lub wyłączona. nie stosuje się do znajdujących się w aktach sprawy Wyłączenie jawności dokumentów w postępowaniu podatkowym związane jest z informacjami niejawnymi, a także ze względu na interes publiczny. W przypadku postępowania administracyjnego jawności akt nie stosuje się do akt sprawy zawierających informacje niejawne o klauzuli tajności "tajne" lub "ściśle tajne", a także do innych akt, które organ administracji publicznej wyłączy ze względu na ważny interes państwowy. Wyłączenie następuje w formie postanowienia.

W postępowaniu karnym sąd wyłącza jawność rozprawy w całości albo w części, jeżeli jawność mogłaby:
1) wywołać zakłócenie spokoju publicznego,
2) obrażać dobre obyczaje,
3) ujawnić okoliczności, które ze względu na ważny interes państwa powinny być zachowane w tajemnicy,
4) naruszyć ważny interes prywatny.

W postępowaniu cywilnym sąd z urzędu zarządza odbycie całego posiedzenia lub jego części przy drzwiach zamkniętych , jeżeli publiczne rozpoznanie sprawy zagraża:

  • porządkowi publicznemu
  • lub moralności
  • lub jeżeli mogą być ujawnione okoliczności objęte ochroną informacji niejawnych.

Na wniosek strony zarządza odbycie posiedzenia lub jego części przy drzwiach zamkniętych , gdy mogą być ujawnione okoliczności stanowiące tajemnicę jej przedsiębiorstwa, a także może zarządzić odbycie posiedzenia lub jego części przy drzwiach zamkniętych na wniosek strony, jeżeli:

  • podane przez nią przyczyny uzna za uzasadnione
  • lub jeżeli roztrząsane być mają szczegóły życia rodzinnego. Postępowanie dotyczące tego wniosku odbywa się przy drzwiach zamkniętych. Postanowienie w tym przedmiocie sąd ogłasza publicznie.

Oprócz wyłączenia jawności możliwe jest również złożenie wniosku o zastąpienie oryginału złożonego dokumentu jego uwierzytelnioną urzędowo kopią.

Podstawa prawna

Art. 179 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2012 poz. 749 ze zm.). Art. 153 Ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U.1964, nr 43, poz. 296 ze zm.). Art. 360 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz.U.1997, nr 89, poz. 555 ze zm.).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.