Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: PB-9 Wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę
WoPDB-(m) Po (archiwalny) Wniosek o przeniesienie decyzji pozwolenia na budowę - Urząd Miasta Poznania

Druk WoPDB-(m) Po (archiwalny) Wniosek o przeniesienie decyzji pozwolenia na budowę - Urząd Miasta Poznania

0(0)
481
Wersja: 04.09.2013
Obowiązywał od 04.09.2013 do 16.02.2021

Do czego stosuje się WoPDB-(m) Po

Konieczność przeniesienia pozwolenia na budowę zachodzi wyłącznie w przypadku, gdy zmiana inwestora następuje pomiędzy uzyskaniem pozwolenia na budowę a zakończeniem budowy. Przepisaniu podlega ważne pozwolenie na budowę. W przypadku wygaśnięcia pozwolenie na budowę nowy inwestor może realizować roboty budowlane dopiero, gdy uzyska pozwolenie na dokończenie robót lub nowe pozwolenie na budowę.
Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat lub 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata lub 3 lata.

Od decyzji przysługuje stronom prawo wniesienia odwołania do Wojewody Wielkopolskiego w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji stronom postępowania w sprawie przeniesienia pozwolenia na budowę. Odwołanie należy złożyć za pośrednictwem Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Do wniosku należy załączyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane nowego inwestora.

Więcej informacji dotyczących przeniesienia znajduje się na stronie Urzędu Miasta Poznania.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U.2010.243.1623 ze zm.).Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U.2013.267)Ustawa z dnia 16 listopada 2006 o oplacie skarbowej (Dz. U.2012. 1282 ze zmianami).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.