UWSI
UWSI Umowa o wykonanie strony internetowej
Do czego stosuje się UWSI
Wykonanie strony internetowej określane jest co do zasady pisemną umowa umową o dzieło. Może być ona, ze względu na charakter prac, powiązana ze zleceniem prowadzenia prac utrzymaniowych, aktualizacyjnych lub modernizacyjnych zgodnie z wytycznymi zlecającego.
Prace nad budową strony internetowej określone powinny zostać w umowie w kilku etapach. Pierwszy z nich to przedstawienie oraz akceptacja projektu graficznego strony. Drugim etapem jest budowa zaplecza strony, na który to etap składają się prace programistyczne, w tym m.in. stworzenie systemu CMS dla strony (czyli programu, który ułatwia następnie moderację oraz wprowadzanie zmian przez osoby nie będące programistami). Kolejny etap to etap wdrożenia prac i podpięcia ich na serwerach, odebrania efektów poprzednich etapów i finalne uruchomienie strony.
Umowa bardzo szczegółowo powinna wskazywać wszelkie warunki odbioru poszczególnych etapów prac, w szczególności możliwość oraz warunki zgłaszania zastrzeżeń, dopuszczalne warunki przedłużania prac w poszczególnych etapach oraz kary umowne za nieterminowe zakończenie prac.
Umowa wskazywać musi warunki przekazania praw autorskich do kodu oraz do projektu graficznego strony, warunki opisania strony logo autora (zachowywane przez niego autorskie prawa osobiste), a także warunki ich przekazania, m.in., czy następuje to już po zakończeniu poszczególnych etapów czy też w związku z zakończeniem całości prac.
Umowa powinna wskazywać konsekwencje opóźnienia zwłoki w wykonaniu poszczególnych etapów – np. poprzez zastrzeżenie kary umownej oraz wskazywać warunki odstąpienia lub wypowiedzenia umowy, a także kwestie związane z dotychczas wykonanymi pracami i ich przyjęciem przez zleceniodawcę w przypadku wypowiedzenia lub rozwiązania umowy.
Podstawa prawna
Art. 627 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
UWSI
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.