UAW Umowa z architektem wnętrz

Druk UAW Umowa z architektem wnętrz

2.7(3)
472
Wersja: 20.07.2015

Do czego stosuje się UAW

Umowa z architektem stanowi z reguły umowę zlecenie lub umowę o dzieło, ewentualnie umowę o współpracy, która w sprawach nieuregulowanych zawierać będzie elementy umowy o dzieło i umowy zlecenie. 

Odpowiedzialność architekta powinna dotyczyć terminowego sporządzenia projektu wnętrza zgodnie ze wstępnymi wytycznymi zleceniodawcy. Wszelkie warunki, jakie powinny zostać uwzględnione w projekcie powinny być wskazane w treści umowy. Dotyczy to m.in. materiałów, jakie mają być wykorzystane, rodzaju wykończeń czy wykorzystania określonych rozwiązań.

Strony mają możliwość wprowadzić w zastrzeżeniach umowy karę umowną z tytułu opóźnienia w przekazaniu projektu. 

Wraz z warunkami umowy powinny zostać wskazane warunki przekazania praw autorskich do projektu i udzielenia licencji na jego wykorzystanie.

Umowa powinna również zawierać warunki odbioru projektu i wnoszenia zastrzeżeń do niego, wyznaczania czasu na zmianę oraz ostatecznego odbioru projektu. 

Warunki powinny przewidywać również ewentualne kwestie reklamacje co do błędów w projekcie, w szczególności zastosowania rozwiązań, które nie mogą w praktyce zostać wprowadzone. 

Nie ma obowiązku, by projekt realizowany był wyłącznie przez osobę przyjmującą zlecenie chyba, że strony inaczej postanowią w umowie. W szczególności możliwym jest zawieranie umowy przez pracownię architektoniczną i realizowanie projektu w zespole. 

Umowa oprócz samego projektu, może przewidywać kompleksowe wykonanie realizację stworzonego projektu. W takim przypadku projekt stanowić zaczyna element kompleksowej umowy o współpracy.

Podstawa prawna

Art. 353 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.