PP-zał.1 Oświadczenie osoby uprawnionej, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255)

PP-zał.1 Oświadczenie osoby uprawnionej, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255)

0.0(0)
616
Wersja: 18.09.2015
Obowiązuje od 01.01.2016

Do czego stosuje się PP-zał.1

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

  • poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach,
  • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania problemu,
  • udzielenie pomocy w sporządzeniu pisma, wyłączając pisma procesowe w toczącym się postępowaniu przygotowawczym, sądowym lub sądowo-administracyjnym,
  • sporządzenie pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Pomoc prawna przysługuje osobie fizycznej:

  • której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o pomoc prawną zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej,
  • która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,
  • która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991. o kombatantach  oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
  • która posiada ważną legitymację weterana lub weterana poszkodowanego,
  • która nie ukończyła 26  lat,
  • która ukończyła 65 lat,
  • która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty.  

Nieodpłatnej pomocy prawnej udziela adwokat lub radca prawny, a w szczególnych przypadkach  aplikant adwokacki lub radcowski. Pomoc udzielana jest na podstawie umowy zawartej z powiatem.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. 2015 poz. 1255)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.