MSiG-M1
MSiG-M1 (archiwalny) Wniosek o publikację ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
Do czego stosuje się MSiG-M1
Formularz należy wypełnić w języku polskim, czytelnie, komputerowo lub ręcznie, drukowanymi literami. Wnioskodawca wypełnia pola jasne.
Wniosek należy złożyć w Punkcie Przyjmowania Ogłoszeń (PPO) w sądzie rejonowym (wydziale gospodarczym).
Opłatę za inne ogłoszenia i obwieszczenia ustala się za ilość znaków, którymi są litery, cyfry, znaki przestankowe i odstępy między wyrazami licząc po 0,70 złotych za jeden znak, nie mniej niż 60 złotych za ogłoszenie.
W razie żądania użycia w ogłoszeniu lub w obwieszczeniu szczególnej czcionki oraz dokonania podkreśleń i wytłuszczeń, opłatę zwiększa się o 30%. Art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 22 grudnia 1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz. U. z 1996 r. Nr 6, poz. 42 z późn. zm.) stanowi, że: „Przedsiębiorca jest zobowiązany przechowywać w lokalu swojej siedziby numery Monitora Sądowego i Gospodarczego, w których zamieszczone są ogłoszenia i obwieszczenia dotyczące tego przedsiębiorcy.”
Wniosek MSiG-M1 wraz z dowodem opłaty oraz treścią ogłoszenia należy przekazać do Punktu Przyjmowania Ogłoszeń w sądzie rejonowym (wydziale gospodarczym). Wykaz 49 punktów przyjmowania ogłoszeń znajduje się na stronie internetowej: http://bip.ms.gov.pl.
W opisie na dowodzie opłaty należy wyszczególnić kwotę za egzemplarz Monitora i za ogłoszenie oraz napisać jakiej sprawy dotyczy.
W celu usprawnienia wyceny ogłoszenia, oprócz formy papierowej, zaleca się dostarczenie ogłoszeń w formie elektronicznej (dyskietka, płyta CD, urządzenie przenośne USB).
Podstawa prawna
- Ustawa z dnia 22 grudnia 1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz.U. 2014.125); - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 maja 2014 r. w sprawie wydawania i rozpowszechniania Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz.U. 2014 poz. 649).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
MSiG-M1
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.