ZWPU
ZWPU Zgłoszenie wierzytelności
Do czego stosuje się ZWPU
Należy wskazać dane:
- sygnatury sprawy, Sędziego (komisarza) oraz oznaczenie Sądu prowadzącego postępowanie,
- upadłego, tj. jego imię i nazwisko lub nazwę,
- wierzyciela lub w przypadku pełnomocnictwa - dane pełnomocnika, również ze wskazaniem jego adresu.
W części pierwszej należy wskazać tytuł wierzytelności wraz z jej kwotą lub wartością, odpowiednio w kategorii zaspokojenia I - IV (kategorie zostały zdefiniowane w art. 342 ust. 1 ustawy - Prawo upadłościowe). W części drugiej określa się wierzytelności nie będące wierzytelnością osobistą upadłego. W części trzeciej należy wskazać sposób obliczenia należności ubocznych, a w części czwartej - zabezpieczenia na majątku upadłego, związane ze zgłoszoną wierzytelnością. W części piątej określa się przedmiot zabezpieczenia, z którego wierzytelność podlega zaspokojeniu. W części szóstej formularza opisuje się stan sprawy, jeżeli co do wierzytelności toczy się postępowanie sądowe, administracyjne, sądowoadministracyjne lub przed sądem polubowym. Część siódma służy wskazaniu liczny posiadanych przez wierzyciela udziałów lub akcji w spółce będącej upadłym oraz ich rodzaj. W ostatniej, ósmej części wskazuje się dowody stwierdzające wierzytelność.
Wraz z formularzem należy złożyć odpis zgłoszenia wierzytelności.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 października 2020 r. w sprawie wzoru pisemnego zgłoszenia wierzytelności oraz zakresu danych objętych zgłoszeniem wierzytelności za pośrednictwem Centralnego Rejestru Restrukturyzacji i Upadłości (Dz.U. 2020 poz. 1744).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
ZWPU
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.