Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: ZADDK Zgłoszenie/aktualizacja przez podatnika danych dotyczących kasy
ZADDK (archiwalny) Zgłoszenie/aktualizacja przez podatnika danych dotyczących kasy

Druk ZADDK (archiwalny) Zgłoszenie/aktualizacja przez podatnika danych dotyczących kasy

0(0)
2430
Wersja: 01.05.2019
Obowiązywał od 01.05.2019 do 24.04.2020

Do czego stosuje się ZADDK

Formularz Zgłoszenie/aktualizacja przez podatnika danych dotyczących kasy należy złożyć w terminie 7 dni od dnia fiskalizacji kas do właściwego naczelnika urzędu skarbowego.

W przypadku podatników, którzy zamierzają stosować do ewidencjonowania jedną kasę formularz Zgłoszenie / aktualizacja przez podatnika danych dotyczących kasy może służyć do zawiadomienia o rozpoczęciu ewidencji.

Po zgłoszeniu kasy przez podatnika naczelnik urzędu skarbowego nadaje kasie numer ewidencyjny o czym zawiadamia pisemnie podatnika.
Numer ten nie ulega zmianie w przypadku zmiany właściwości naczelnika urzędu skarbowego.
Numer ewidencyjny kasy podatnik nanosi na obudowę kasy w sposób trwały.

Formularz należy również złożyć do urzędu w przypadku wymiany pamięci fiskalnej z nowym numerem unikatowym w terminie 7 dni od dnia
otrzymania kasy od podmiotu prowadzącego serwis główny lub w przypadku zmiany miejsca użytkowania kasy.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. 2019 poz. 816) - załącznik 3

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.