WWUP Wypowiedzenie warunków umowy o pracę

WWUP Wypowiedzenie warunków umowy o pracę

0.0(0)
6963
Wersja: 11.04.2017
Obowiązuje od 01.01.2017

Do czego stosuje się WWUP

Druk ten zwany inaczej wypowiedzeniem zmieniającym stosowany jest w przypadku zmiany na gorsze warunków pracy lub płacy pracownika. Jeżeli strony nie chcą w drodze ugody ustalić nowych zasad współpracy, pracodawca może zaproponować pracownikowi pogorszenie warunków bez konieczności rozwiązania umowy o pracę.

Dokument wypowiadający warunki umowy o pracę powinien być złożony na piśmie oraz zawierać propozycję nowych zasad współpracy. Pismo powinno zawierać pouczenie co do tego, że gdy pracownik w terminie połowy okresu wypowiedzenia, licząc od przedstawienia mu pisma, nie wypowie umowy o pracę, zaproponowane warunki uważa się za przyjęte. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków.

Wypowiedzenie warunków pracy nie jest wymagane w przypadku tzw. oddelegowania, tzn. w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.

Wzór tego formularza został określony w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 28 maja 1996 r.

Podstawa prawna

- § 6 ust. 2 pkt 1 w zw. z § 1 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. nr 62, poz. 286 z późn. zm.), - załącznik nr 5 do ww. rozporządzenia.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.