WoWDoW
WoWDoW Wniosek o wydanie decyzji o wsparciu
Do czego stosuje się WoWDoW
Zgodnie z projektem Rady Ministrów, przyjętym w III kwartale 2018 r. przedsiębiorstwa na obszarach mogą ubiegać się o wsparcie dla realizacji nowych inwestycji. Zgodnie z rozporządzeniem, które określa następujące kwestie:
- przedmioty działalności gospodarczej, na które nie będzie wydawana decyzja o wsparciu;
- zasady weryfikacji spełniania wymagań, które przedsiębiorca musi spełnić aby otrzymać decyzję o wsparciu;
- warunki udzielania pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego; maksymalną dopuszczalną wielkość pomocy publicznej, której można udzielić przedsiębiorcy;
- koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą z tytułu nowej inwestycji;
- sposób wydzielenia organizacyjnego działalności objętej decyzją o wsparciu oraz prowadzenia rozliczeń w przypadku prowadzenia przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej nieobjętej decyzją o wsparciu;
- sposób dyskontowania kosztów inwestycji i wielkości pomocy publicznej na dzień wydania decyzji o wsparciu;
- szczegółowe kryteria (jakościowe i ilościowe) dotyczące zasad wydawania decyzji o wsparciu;
a także wzór wniosku na wydanie decyzji o wsparciu, przedsiębiorstwo wykazuje w załączonym wniosku informacje dotyczące organizacji, charakter przedsięwzięcia gospodarczego oraz szczegóły dotyczące planowanych inwestycji (plan realizacji ze wskazaniem lokalizacji, jego opis, datę rozpoczęcia oraz zakończenia, sumę i wykaz kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji, informacje dotyczące zatrudnienia w okresie realizacji inwestycji i zobowiązania przedsiębiorcy na czas jej trwania). W przypadku ubiegania się o pomoc, która wymaga zgody Komisji Europejskiej, w odpowiednich polach można uzupełnić dodatkowe, niezbędne informacje.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji (Dz.U. 2018 poz. 1713).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
WoWDoW
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.