WoRWZP-S
Druk WoRWZP-S Wniosek o rejestrację, czasową rejestrację, wyrejestrowanie i zawiadomienie o pojeździe Siedlce
Do czego stosuje się WoRWZP-S
Rejestracji pojazdu dokonuje właściciel pojazdu z dokumentem tożsamości lub osoba upoważniona pisemnym upoważnieniem przez właściciela pojazdu.
W przypadku firm - na podstawie upoważnienia podpisanego przez właściciela firmy, lub osobę zarządzającą.
W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest cudzoziemiec, wymagane jest przedłożenie paszportu oraz wizy pobytowej i potwierdzenia czasowego pobytu lub karty czasowego pobytu lub potwierdzenia czasowego zameldowania cudzoziemca.
- Przy pierwszej rejestracji nowego pojazdu zakupionego w kraju właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza:
- fakturę VAT potwierdzającą nabycie pojazdu lub rachunek w oryginale,
- świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu - jeżeli są wymagane,
- kartę pojazdu,
- oświadczenie o zapewnieniu sieci recyklingowej lub stosowną adnotację na fakturze, e) zaświadczenie o uiszczeniu podatku akcyzowego lub braku obowiązku opłaty podatku akcyzowego w przypadku pojazdów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, bądź stosowną adnotację na fakturze.
- W przypadku rejestracji pojazdu przez osoby prawne lub fizyczne prowadzące działalność gospodarczą należy przedłożyć dodatkowo:
- wyciąg z rejestru sądowego potwierdzający rejestrację przedsiębiorstwa (KRS, zaświadczenie REGON) i upoważnienie do rejestracji (osoby prawne) lub
- zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (osoby fizyczne). Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni starostę o: - nabyciu i zbyciu pojazdu; - zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
Pozostałe zagadnienia związane z rejestracją lub wyrejestrowaniem samochodu:
Podstawa prawna
- art. 71, 72, 73, 74, 75, 75b, 77 ust.3, 78 ust. 2 i art. 79 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Dz.U. 2022.988 - t.j. z późn. zm.; 2) § 2 do 7, § 9 i 15 Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejetracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów Dz.U.2022.1847 - t.j.; 3) § 2, 3, 4 Rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 13 kwietnia 2012 r. w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego Dz.U.2021.100 - t.j.; 4) § 2 i 3 Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach Dz.U.2022.1849 - t.j.
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
WoRWZP-S
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.