Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: Wn-Ulga Wniosek o pobór zaliczek na podatek dochodowy bez stosowania zwolnienia (PIT-0 ulga dla młodych do 26 r.ż.)
Wn-Ulga (archiwalny) Wniosek o zaniechanie poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych

Druk Wn-Ulga (archiwalny) Wniosek o zaniechanie poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych

0(0)
526
Wersja: 01.08.2019
Obowiązywał od 01.08.2019 do 01.08.2019

Do czego stosuje się Wn-Ulga

Przy obliczaniu zaliczek na podatek od dochodów uzyskanych w 2019 r. za okres sierpień grudzień, nie stosuje się zwolnienia od podatku od przychodu do 35636,67 zł czyli rozlicza się je na takich samych zasadach jak wcześniej, chyba że podatnik złoży płatnikowi pisemne oświadczenie w sprawie zaliczek. W oświadczeniu wskazane musi zostać, że uzyskane w okresie od dnia 1 sierpnia 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. przychody z tytułów określonych w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będą w całości zwolnione od podatku na podstawie tego przepisu.

W przypadku otrzymania oświadczenia płatnik nie pobiera zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał oświadczenie, do końca miesiąca, w którym przychody z tytułów określonych w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy zmienianej w art. 1 uzyskane od tego płatnika od dnia 1 sierpnia 2019 r. podlegały zwolnieniu od podatku na podstawie tego przepisu. Tym samym płatnik ma obowiązek kontrolować wysokość wypłat i limit roczny wypłat od 1 sierpnia 2019 r.

Podstawa prawna

Art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1509).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Bezpłatny
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.