Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: WIS-W (2) Wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej
WIS-W (1) (archiwalny) Wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej

Druk WIS-W (1) (archiwalny) Wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej

0(0)
1721
Wersja: (1)
Obowiązywał od 01.11.2019 do 30.06.2023

Do czego stosuje się WIS-W (1)

Wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej mogą składać podatnicy do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Jest to decyzja wiążąca organ podatkowy wobec podatnika, dla którego została wydana - w odniesieniu do usługi lub towaru, której jest przedmiotem i ma na celu ułatwienie stosowania przepisów dotyczących stawek podatku VAT oraz zapewnieniu w tym okresie odpowiedniej ochrony.

Podatnicy mogą wystąpić o wydanie decyzji od listopada 2019 r., jednakże WIS będzie dotyczyć stanu prawnego obowiązującego od 1 kwietnia 2020 r. (tj. ochrona ta będzie skuteczna w stosunku do czynności - dostawy towarów i świadczenia usług, dokonanych po 31 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu składania wniosku można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów .

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 października 2019 r. w sprawie wzoru wniosku o wydanie wiążącej informacji stawkowej (Dz.U. 2019 poz. 2109) - załącznik nr 1

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.