VAT-ZZ (5) (archiwalny) Wniosek o zwrot podatku VAT

VAT-ZZ (5) (archiwalny) Wniosek o zwrot podatku VAT

0.0(0)
8603
Wersja: (5)
Obowiązywał do 31.12.2018

Do czego stosuje się VAT-ZZ (5)

Pola jasne wypełnia podatnik, pola ciemne wypełnia urząd skarbowy. Formularz należy wypełnić na maszynie, komputerowo lub ręcznie, dużymi, drukowanymi literami, czarnym lub niebieskim kolorem.
Wniosek należy złożyć w urzędzie skarbowym. Formularz ten można również złożyć elektronicznie wysyłając go do systemu e-Deklaracje jako załącznik do zeznania VAT-7, VAT-7D, VAT-7k.
W części A należy podać dane podatnika w zależności, czy wniosek składa podatnik niebędący osobą fizyczną, czy podatnik będący osobą fizyczną: nazwa pełna/nazwisko, nazwa skrócona/pierwsze imię, datę urodzenia, REGON/PESEL.

W części B wniosku należy  podać powód zwrotu, wysokość wnioskowanej kwoty zwrotu oraz uzasadnienie złożenia wniosku.

Od  stycznia 2019 załącznika nie dodajemy do deklaracji VAT-7 i VAT-7K.

Uwaga: od rozliczenia za październik 2020 należy korzystać z nowej struktury dla plików JPK - JPK_V7M lub JPK_V7K.
Druk w archiwalnej wersji można składać wyłącznie w przypadku korekty za okresy do rozliczenia za wrzesień 2020. 

Nowy JPK_V7 dostępny jest w programie fillup w JPKomacie. W JPKomacie fillup kompleksowo pomożemy Ci w całym procesie - od wystawienia faktury z kodami GTU i procedurami podatkowymi JPK w fillup, przez import do arkusza sprzedaży, weryfikację i wysyłkę online plików do urzędu skarbowego.
Przygotuj i wyślij nowe pliki JPK ewidencji VAT: JPK_V7M i JPK_V7K. Program fillup daje także możliwość konwersji z starego pliku JPK_VAT na plik JPK_V7M lub JPK_V7K. 
Więcej informacji oraz poradniki znajdziesz na stronie: www.jpk.info.pl oraz informacje dotyczące kodów GTU.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. Nr 54 poz.535 z 2004r. z późn. zm).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.