UPR-2 (1)
UPR-2 (1) Oświadczenie o cofnięciu upoważnienia do przekazywania organom podatkowym lub organom kontroli skarbowej informacji o wszystkich transakcjach dokonywanych na rachunku
Do czego stosuje się UPR-2 (1)
Oświadczenie składa podmiot, który udzielił upoważnienia, o którym mowa w art. 105b ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Termin powiadomienia naczelnika urzędu skarbowego: Następnego dnia roboczego od dnia otrzymania przez bank albo spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową oświadczenia o cofnięciu upoważnienia.
Miejsce składania: Naczelnik urzędu skarbowego właściwy dla podatnika.
Zgodnie z art. 105b ust. 1f ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.), cofnięcie upoważnienia, o którym mowa w art. 105b ust. 1 pkt 4 tej ustawy, nie może dotyczyć okresu, w którym podmiot, o którym mowa w art. 105b ust. 1 tej ustawy, był wymieniony w wykazie, o którym mowa w art. 105c ust. 1 tej ustawy. Cofnięcie upoważnienia za ten okres nie wywołuje skutków prawnych.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie wzorów upoważnienia do przekazywania organom podatkowym lub organom kontroli skarbowej informacji o wszystkich transakcjach dokonywanych na rachunku oraz oświadczenia o cofnięciu tego upoważnienia (Dz.U. 2016 poz. 2272) - załącznik nr 2.
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
UPR-2 (1)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.