SPW-2 (1)
SPW-2 (1) Deklaracja o wysokości osiągniętego zysku (poniesionej straty) przez podatnika specjalnego podatku węglowodorowego
Do czego stosuje się SPW-2 (1)
Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz. U. poz. 1215 oraz z 2015 r. poz. 978) zarządza się, co następuje:
Określa się wzór:
- deklaracji o wysokości osiągniętego zysku (poniesionej straty) przez podatnika specjalnego podatku węglowodorowego za rok podatkowy (SPW-1) wraz z objaśnieniami, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia;
- deklaracji o wysokości osiągniętego zysku (poniesionej straty) przez podatnika specjalnego podatku węglowodorowego (SPW-2) wraz z objaśnieniami, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia;
- informacji o stratach z lat ubiegłych oraz o zaniechaniu poboru podatku za rok podatkowy (SPW-1/O), stanowiący załącznik nr 3 do rozporządzenia;
- informacji o stratach z lat ubiegłych oraz o zaniechaniu poboru podatku (SPW-2/O), stanowiący załącznik nr 4 do rozporządzenia.
Składający: Podatnicy, o których mowa w art. 3 ustawy.
Termin składania: Do dnia 25 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Nie składa się deklaracji miesięcznej oraz nie wpłaca się zaliczki miesięcznej za ostatni miesiąc roku podatkowego w przypadku złożenia deklaracji rocznej w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po tym miesiącu oraz wpłacenia w tym terminie podatku należnego (art. 16 ust. 2 ustawy).
Miejsce składania: Urząd skarbowy.
W przypadku niewpłacenia w obowiązujących terminach kwoty z poz. 42 lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 2014 r. poz. 1619, z późn. zm.).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.
Podstawa prawna
Art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”.
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
SPW-2 (1)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.