SFJSOI ES (v.1) Elementy sprawozdania finansowego organizacji innej, m. in. jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego

SFJSOI ES (v.1) Elementy sprawozdania finansowego organizacji innej, m. in. jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego

0.0(0)
3358
Wersja: (v.1-2)
Obowiązuje od 01.09.2019

Do czego stosuje się SFJSOI ES (v.1)

Formularz SFJSOI ES jest załącznikiem do elektronicznego sprawozdania finansowego organizacji innej. Służy do dołączania w plikach pdf elementów sprawozdania finansowego.

Sprawozdanie organizacji innej (SFJSOI) jest to wzór sprawozdania dla pozostałych jednostek zobowiązanych do składania sprawozdań finansowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, dla których nie opublikowano dedykowanych schem (np. dla samorządowych zakładów budżetowych, posiadających status podatnika CIT). To sprawozdanie zostało opracowane w oparciu o schemę Organizacja inna, która nie jest dedykowana dla jednostek raportujących wg MSR.

Schema Organizacja inna może być wykorzystywana wyłącznie do tworzenia sprawozdań finansowych sporządzanych na podstawie przepisów innych niż ustawa o rachunkowości.

W skład tego sprawozdania finansowego wchodzą: 

  • Bilans jednostki,
  • Rachunek Zysków i Strat jednostki,
  • Zestawienie zmian w funduszu jednostki (zał. opcjonalny),
  • Wprowadzenie do sprawozdania finansowego oraz dodatkowe informacje i objaśnienia (zał. opcjonalny).

Sprawozdanie finansowe organizacji innej (SFJSOI) można wypełnić na dwa sposoby:

- korzystając z górnych przycisków jest możliwość dołączenia załączników, które będzie można wypełnić w programie fillup w osobnych kolejnych zakładkach,

- dołączając do tabeli elementów sprawozdania gotowe już pliki pdf (z bilansem, RZiS i innymi dokumentami), zapisane na dysku swojego komputera.

Chcąc wypełnić i wysłać sprawozdanie jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego można skorzystać z przycisków w górnej części formularza, za pomocą których zostaną dodane formularze: bilans jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego, rachunek zysków i strat jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego (wariant porównawczy), informacja dodatkowa do sprawozdania finansowego, zestawienie zmian w funduszu jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego i dodatkowo opcjonalnie może być dodana również nota podatkowa - Informacja dodatkowa dotycząca podatku dochodowego. 

Wszystkie załączniki dodane do sprawozdania w ten sposób (przyciskiem) program fillup automatycznie zapisze w pliku pdf i dołączy do tabeli z elementami sprawozdania z odpowiednim opisem pliku.

W przypadku pozostałych jednostek, niebędących jednostką budżetową lub samorządowym zakładem budżetowym, można w formularzu SFJSOI ES dodać do tabeli elementów sprawozdania przygotowane przez siebie samodzielnie pliki pdf z bilansem, RZiS jednostki i inne pozostałe dokumenty. Po dodaniu wszystkich dokumentów utworzone zostanie sprawozdanie finansowe, sporządzone na podstawie przepisów innych niż ustawa o rachunkowości i będzie możliwość wysłania go w pliku XML JPK_SF do Szefa KAS.

Generowanie sprawozdań finansowych w pliku XML JPK_SF  jest dostępne w programie fillup tylko po wykupieniu abonamentu fillup na moduł e-Sprawozdania Finansowe. Formularze JPK_SF nie są dostępne w 30 dniowej wersji próbnej programu oraz nie ma możliwości ich opłacenia za pomocą SMS.

Aby móc korzystać ze sprawozdania finansowego organizacji innej konieczne jest posiadanie wersji fillup o numerze 6.10 lub wyższym.

Więcej informacji: e-Sprawozdania finansowe na CIT-8.pl  oraz o plikach JPK_SF na jpk.info.pl

Podstawa prawna

Obwieszczenie Ministra Finansów z dn. 3 lutego 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (DZ. U. 2020 poz. 342).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.