RZP
RZP Rozliczenie zaliczki pobranej
Do czego stosuje się RZP
Rozliczenia gotówkowe są prowadzone za pośrednictwem kasy. Wszystkie wpłaty i wypłaty powinny być ujęte w raporcie kasowym.
Wypłata zaliczki na zakup towarów następuje na podstawie wniosku o zaliczkę. Kasowym dokumentem wypłaty zaliczki jest KW. W czasie rozliczania, pracownik przedkłada dowody, które potwierdzają poniesienie wydatku, np. faktury. Dokumenty powinny być sprawdzone pod względem formalnym i merytorycznym przed zatwierdzeniem ich do wypłaty.
Istnieją różne sposoby ewidencjonowania zaliczek, jednak najwłaściwszym jest rozliczanie pracownika na podstawie faktury zapłaconej gotówką.
Rozliczenie zaliczki powoduje zarejestrowanie zapłaty (lub zwrotu zapłaty) w kartotece zobowiązań oraz zapisanie pozycji rozliczającej daną osobę w kartotece rozliczeń zaliczek.
Podstawa prawna
Ustawa z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 18, poz. 97) Ustawa z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 77, poz. 649)
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
RZP
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.