PPPWB
PPPWB Protokół pobrania próbki wyrobu budowlanego/próbki kontrolnej wyrobu budowlanego
Do czego stosuje się PPPWB
Protokół pobrania próbki wyrobu budowlanego/próbki kontrolnej wyrobu budowlanego jest dokumentem, w którym należy opisać proces pobrania próbki wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu lub udostępnianych na rynku krajowym.
Protokół pobrania próbki wyrobu budowlanego/próbki kontrolnej wyrobu budowlanego sporządza się w trzech egzemplarzach, z których jeden przekazuje się za pokwitowaniem podmiotowi, u którego pobrano próbkę lub osobie upoważnionej do jego reprezentowania, drugi pozostawia się w aktach sprawy, a trzeci przekazuje się laboratorium.
W protokole wyszczególniono:
- sposób pobierania oraz badania próbki wyrobu budowlanego,
- sposób zabezpieczenia próbki,
- sprawozdania z badań,
- sposób postępowania z pozostałościami po próbkach,
- sposób ustalania, uiszczania i zwrotu opłaty, o której mowa w art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, zwanej dalej „ustawą”.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie próbek wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu lub udostępnianych na rynku krajowym (Dz.U. 2015 poz. 2332).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
PPPWB
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.