Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: PIT/B (21) (2023) Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej
PIT/B (12) (2013) (archiwalny) Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej

Druk PIT/B (12) (2013) (archiwalny) Informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej

0(0)
4198
Wersja: (12)
Obowiązywał od 22.11.2013 do 31.12.2014

Do czego stosuje się PIT/B (12)

Formularz PIT/B stanowi informację o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej osiągniętego (poniesionej) w roku podatkowym składany jako załącznik dla formularza PIT-36 lub PIT-36L.

Załącznik ten składają osoby, które w roku podatkowym prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą.
W załączniku podatnicy wykazują: przychody, koszty, dochód lub stratę z działalności prowadzonej samodzielnie, a także w spółkach niebędących osobami prawnymi, w których są wspólnikami.

W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków, jak i małżonków rozliczających się indywidualnie, załącznik PIT/B wypełnia odrębnie każdy z małżonków.
Małżonkowie również skaładają oddzielnie załącznik jeżeli prowadzą wspólnie spółkę.

Wzór formularza stosuje się do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od dnia 1 stycznia 2013 r.

Więcej informacji dotyczących formularza znajduje się na stronie www.e-pity.pl

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 października 2013 r. w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. 2013 poz. 1303).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Bezpłatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.