PIT-5L (3)
PIT-5L (3) (archiwalny) (do XII 2006) Deklaracja na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy według stawki 19%
Do czego stosuje się PIT-5L (3)
Deklaracja archiwalna! Obowiązywała do 31 grudnia 2006 r.
Nie ma już obowiązku składania jej do urzędu Skarbowego. Jednak dla niektórych firm w dalszym ciągu jest pomocna przy miesięcznym rozliczeniu zaliczki na podatek dochodowy.
Formularz jest przeznaczony dla podatników prowadzących pozarolniczą dzialalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach określonych w art.30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizicznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz.176, z późn. zm.), zwanej dalej ”ustawą”.)
Prowadzący przedsiębiorstwo opłaca zaliczki na podatek samodzielnie. Oznacza to, że musi sam obliczyć właściwą ich wartość oraz we właściwym terminie zapłacić go do urzędu skarbowego.
Przedsiębiorca nie ma natomiast obowiązku składać deklaracji podatkowych wskazujących wartość przychodów, kosztów, dochodu oraz zaliczki na podatek w danym okresie. Do 2007 r. rolę takich deklaracji pełniły druki PIT-5, które obecnie stosowane są dla celów prowadzonej wewnętrznej ewidencji przedsiębiorcy. Nie należy ich jednak podpisywać i składać do urzędu skarbowego, gdyż nie wywołują skutków prawnych.
Podstawa prawna
Art.44 ust.6 ustawy.
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
PIT-5L (3)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.