Pik
Pik Protokół inwentaryzacji kasy
Do czego stosuje się Pik
Protokół inwentaryzacji kasy jest dokumentem mającym zastosowanie w firmach i placówkach, które wykorzystują kasę gotówkową. Kasa gotówkowa podlega inwentaryzacji na koniec roku, jednak może być również przeprowadzona w związku ze zmianą kasjera lub w celach kontrolnych. Osoba odpowiedzialna za kasę wypełnia informacje o stanie gotówki, dzieląc ją na poszczególne nominały, informując o nadwyżce lub niedoborze.
Protokół jest podpisywany przez członków zespołu oraz osobę odpowiedzialną za kasę gotówkową. W wyniku inwentaryzacji sporządza się protokół w trzech egzemplarzach. Jeśli inwentaryzację przeprowadza się pod nieobecność kasjera, musi to zostać wyraźnie opisane w protokole.
W ciągu roku w kasie mogą się znajdować środki pieniężne w postaci:
- zapasu gotówki na bieżące wydatki,
- gotówki podjętej z rachunku bankowego na pokrycie określonych wydatków,
- gotówki pochodzącej z bieżących wpływów kasy jednostki oraz
- gotówki przechowywanej jako depozyt.
Podstawa prawna
Ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 330)
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Pik
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.