PFRON INF-Z Informacja ewidencyjna zgłoszeniowa lub aktualizacyjna

Druk PFRON INF-Z Informacja ewidencyjna zgłoszeniowa lub aktualizacyjna

0(0)
3741
Wersja: 29.04.2023
Obowiązuje od 29.04.2023

Do czego stosuje się PFRON INF-Z

Pracodawca, który jest zwolniony z miesięcznych wpłat na fundusz PFRON, na podstawie art. 21 ust. 2f ustawy o rehabilitacji, ma obowiązek składania miesięcznych (INF-1) i rocznych (INF-2) informacji o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Obowiązek przekazywania tych informacji dotyczy zatem wszystkich pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen wymiar czasu pracy i osiągają wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych większy lub równy 6%.

Formularze informacji miesięcznej i rocznej składa się do Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych najpóźniej do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu lub do 20 stycznia roku nastepującego po roku, w którym zaistniały okoliczności powodujące zwolnienie z opłat. 

W przypadku składania informacji INF-1 lub INF-2 po raz pierwszy oraz w przypadku zmian danych ewidencyjnych do formularzy tych dołącza się załącznik informację INF-Z. Pracodawca może nie składać informacji INF-Z, jeżeli nie uległu zmianie dane wykazane w uprzednio złożonej deklaracji DEK-Z lub informacji INF-Z za okresy przypadające począwszy od 2012 r. 

Przed wypełnieniem formularza należy zapoznać się z objaśnieniami zamieszczonymi na jego drugiej i kolejnych stronach.

Wykaz Identyfikatorów terytorialnych gmin dostępny jest pod adresem: www.stat.gov.pl

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2023 r. w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych (Dz.U. 2023 poz. 827) - załącznik nr 1.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF