Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: KzPZZ Kalkulator zaliczek PIT/ZUS/zdrowotne za 2024 - zestawienie miesięczne
KzPZZ (archiwalny) Kalkulator zaliczek PIT/ZUS/zdrowotne za 2023 - zestawienie miesięczne

Druk KzPZZ (archiwalny) Kalkulator zaliczek PIT/ZUS/zdrowotne za 2023 - zestawienie miesięczne

0(0)
10 379
Wersja: 23.07.2023
Obowiązywał od 01.01.2023 do 31.12.2023

Do czego stosuje się KzPZZ

Kalkulator pozwala na obliczanie wartości zaliczek oraz na dokonanie optymalizacji podatku z działalności gospodarczej związanej ze zmianami dotyczącymi Polskiego Ładu. Kalkulator pozwala obliczać kwoty dla poniższych form opodatkowania na 2023 rok: 
- ryczałt ewidencjonowany,
- podatek liniowy,
- podatek według skali (niższa stawka 12% w I progu i 32% stawka w progu II.

Kwoty wypłacane w ramach działalności opierają się o trzy zasady opodatkowania i uwzględniają składki dla przedsiębiorców, koszty uzyskania przychodów faktycznie poniesione (do wskazania przez korzystającego z kalkulatora) oraz stawki podatku właściwe dla danej formy opodatkowania. Kalkulator ma za zadanie wyliczać opłacalność przy założeniu przepisów obowiązujących od 1 lipca 2022 r. 
Porównanie dotyczy kwoty uzyskiwanej w ramach działalności gospodarczej netto (z pominięciem podatku VAT).

Podstawa prawna

Art.44 ust.6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz.176, z późn. zm.), zwanej dalej "ustawą"

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.