Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: KOP Kwestionariusz osobowy dla pracownika
KOP (archiwalny) Kwestionariusz osobowy dla pracownika

KOP (archiwalny) Kwestionariusz osobowy dla pracownika

5.0(1)
11 814
Wersja: 25.05.2018
Obowiązywał od 25.05.2018 do 03.05.2019

Do czego stosuje się KOP

Przepisy przewidują dwa wzory kwestionariuszy, w których pracownicy i kandydaci do pracy podają swoje dane osobowe: jeden dla kandydata ubiegającego się o zatrudnienie, drugi dla już zatrudnionego pracownika.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 28 maja 1996 r.

Kwestionariusz osobowy dla pracownika wypełnia osoba, z którą został już nawiązany stosunek pracy. Pracodawca ma prawo żądać od pracownika podania innych jego danych osobowych: numeru PESEL lub danych związanych ze stanem rodzinnym, np. imion, nazwisk i dat urodzenia dzieci, jeżeli podanie tych danych jest konieczne ze względu na korzystanie przez pracownika ze szczególnych uprawnień przewidzianych w prawie pracy.

Pracodawca może również zamiast dwóch kwestionariuszy sporządzić tylko jeden dokument, w którym będą podane dane zarówno z pierwszego, jak i z drugiego kwestionariusza. Wówczas taki kwestionariusz musi być wypełniony i podpisany przez pracownika, a nie kandydata do pracy, gdyż będą się w nim znajdowały informacje, których podania nie można żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

Taki kwestionariusz wypełniany przez pracownika (a nie przez kandydata do pracy) przechowuje się w części B teczki akt osobowych.

Podstawa prawna

§ 6 ust. 2 pkt 1 w zw. z § 1 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia MPiPS z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. nr 62, poz. 286 z późn. zm.), załącznik nr 1a do ww. rozporządzenia.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF