GUS P-02 (do X 2013)
GUS P-02 (do X 2013) (archiwalny) Meldunek o produkcji wyrobów i zapasach
Do czego stosuje się GUS P-02 (do X 2013)
Sprawozdanie Meldunek o produkcji wyrobów i zapasach zobowiązane są sporządzić jednostki gospodarki narodowej produkujące wyroby przemysłowe i/lub posiadające zapasy wyrobów przemysłowych/towarów handlowych, w których liczba pracujących wynosi 50 osób i więcej.
Dane o produkcji należy wykazać dla wszystkich wyrobów lub grup asortymentowych, które są określone w "Nomenklaturze PRODPOL do badań miesięcznych w roku 2013", dla wskazanych jednostek miary, zgodnie z objaśnieniami do formularza (zamieszczone na końcu wzoru dokumentu).
Dane o wielkości zapasów należy podać dla pozycji oznaczonych w "Nomenklaturze PRODPOL do badań miesięcznych w roku 2013" symbolem "Z" lub dla wyrobów zamieszczonych na odrębnej "Liście towarów do badania zapasów w przedsiębiorstwach handlowych w 2013 r.".
Jednostki handlowe, w których oprócz przeważającej działalności handlowej zaklasyfikowanej do sekcji G według Polskiej Klasyfikacji Działalności OPKDL "Handel hurtowy i detaliczny: naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle" występuje działalność produkcyjna wykazują zarówno zapasy towarów w rub. 10 (zgodnie z "Listą towarów do badania zapasów w przedsiębiorstwach handlowych w 2013 r.") oraz zapasy własnych wyrobów gotowych przeznaczonych do sprzedaży w rub. 9 (oznaczonych w nomenklaturze PRODPOL literą "Z", wyłącznie dla wskazanych jednostek miary).
Obowiązek przekazywania danych statystycznych wynika z art 30, pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2012 r. poz. 591, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystyki publicznej na rok 2013 (Dz. U. poz. 1391, z późn. zm.).
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. 1995 nr 88 poz. 439); Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz.U. poz. 1391, z późn. zm.).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
GUS P-02 (do X 2013)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.