Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: CIT-RB (2) (2023) Informacja o kosztach uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację
CIT-RB (1) (archiwalny) (2022) Informacja o kosztach uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację

Druk CIT-RB (1) (archiwalny) (2022) Informacja o kosztach uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację

0(0)
337
Wersja: (1)
Obowiązywał od 01.01.2023 do 31.12.2023

Do czego stosuje się CIT-RB (1)

CIT-RB (1) Informacja stanowi podstawę do skorzystania z dodatkowego odliczenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację i jest rozpatrywana łącznie z zeznaniami: CIT-8 i CIT-8AB. Wypełniają podatnicy uzyskujący przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych, korzystający z odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację, na zasadach określonych w art. 38eb ustawy".
CIT-RB składa podatnik będący osobą prawną.
Termin składania: do końca 3-go miesiąca roku, po którym składana jest informacja.

Podstawa prawna

Art. 38eb ust. 7 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.