Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: SFJMIZ BIL (v.1-2) Bilans - zgodnie z Załącznikiem Nr 4 do ustawy o rachunkowości (jednostka mikro) w złotych - z wysyłką pliku xml JPK_SF
Bil-Mikro-dp (archiwalny) Bilans - jednostki mikro (przekształcone dane porównawcze)

Bil-Mikro-dp (archiwalny) Bilans - jednostki mikro (przekształcone dane porównawcze)

0.0(0)
1016
Wersja: 27.02.2018
Obowiązywał od 06.06.2017 do 31.12.2018

Do czego stosuje się Bil-Mikro-dp

Przy opracowywaniu bilansu oraz prezentowaniu wyniku finansowego jednostki mikro mają możliwość korzystać z uproszczonej formy rachunkowości, w kształcie wskazanym w załączniku nr 4 do ustawy o rachunkowości.

Dodatkowo jednostka mikro:

  • może zrezygnować z zachowania zasady ostrożności przy wycenie poszczególnych składników aktywów i pasywów jeżeli sprawozdanie sporządzają stowarzyszenia, związki zawodowe, organizacje pracodawców, izby gospodarcze, fundacje, przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych, w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, społeczno-zawodowe organizacje rolników, organizacje samorządu zawodowego, organizacje samorządu gospodarczego rzemiosła i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – jeżeli nie prowadzą działalności gospodarczej,
  • nie wycenia aktywów i pasywów według wartości godziwej i skorygowanej ceny nabycia,
  • może nie sporządzać informacji dodatkowej, pod warunkiem że przedstawi informacje uzupełniające do bilansu w kształcie wskazanym w załączniku nr 4 do ustawy o rachunkowości,
  • może nie sporządzać zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym,
  • może nie sporządzać rachunku przepływów pieniężnych,
  • która ma obowiązek sporządzania sprawozdania z działalności jednostki, może nie sporządzać tego sprawozdania, pod warunkiem że w informacji dodatkowej, lub gdy pominie tę informację - jako informacje uzupełniające do bilansu, przedstawi informacje dotyczące nabycia udziałów (akcji) własnych określone w załączniku nr 4 do ustawy,

Dodatkowo, do stowarzyszeń, związków zawodowych, organizacji pracodawców, izb gospodarczych, fundacji, przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych, w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, społeczno-zawodowych organizacji rolników, organizacji samorządu zawodowego, organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła i Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, jeżeli nie prowadzą działalności gospodarczej, nie stosuje się zasad sporządzania skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej, a także nie ma obowiązku dokonywać badania, składania do właściwego rejestru sądowego, udostępniania i ogłaszania ich sprawozdań finansowych.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U 121, poz. 591 z późn. zm.); Ustawa z dnia 23 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2015 poz. 1333).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.